COVID-19 vs. lidstvo

aneb Na zombie apokalypsu si počkáme…

Tak jako všechny akce i Zombie Walk Brno a Zombie Walk Ostrava zasáhla nákaza COVID-19 (SARS-CoV-2). Celý organizační tým doufá, že se nákaza přežene co nejrychleji s co nejmenšími ztrátami na lidských životech a pochody v obou městech se budou moci odehrát tak, jak je zvykem.

Mezitím prosíme všechny příznivce zombie walků, aby dodržovali bezpečnostní nařízení vlády a hygieniků. Noste roušky, dodržujte hygientické návyky, a kdo můžete, šijte roušky a poskytujte je potřebným. Čím dříve koronavirus porazíme, tím dříve se zase sejdeme na zombie walku.

Studentský Majáles 2019
Ten pocit, když jsi nosil roušku “ještě před tím, než to bylo cool”. – Studentský Majáles 2019, foto Martin Kusýn

Jak pomoci, když neumím šít?

Chcete podpořit boj s nemocí z domova? Není nic jednoduššího, než výzkumníkům a lékařům poskytnout výpočetní výkon Vašeho počítače nebo notebooku. Stačí mít notebook nebo PC a přístup k internetu.

Klienta stáhnete na adrese: https://foldingathome.org/start-folding/ .

Funguje to tak, že aplikace na pozadí Vašeho notebooku nebo PC provádí potřebné výpočty pro simulace vědců a doktorů a následně jim zasílá výsledky. Svůj výpočetní výkon můžete nastavit na různá onemocnění. Pokud necháte variantu “Any“, budete nejvíce pomáhat právě při výpočtech pro COVID-19, který má v současnosti při všech simulacích prioritu.

Fold@Home
Fold@Home – nemám zrovna výkonný notebook, ale každá trocha pomáhá.

Aktuální informace o pochodech Zombie Walk Brno a Zombie Walk Ostrava naleznete na facebookových stránkých jednotlivých pochodů. Chystáme pro Vás i nové webovky jednotlivých pochodů na adresách brno.zombie-walk.cz a ostrava.zombie-walk.cz. Pokud Vám jakékoliv informace chybí, neváhejte nám napsat. Na Facebooku a nebo mailem na info@zombie-walk.cz.

Hodně štěstí, trpělivosti a zůstaňte zdraví!

Pousťa a organizační tým Zombie Walku Brno a Zombie Walku Ostrava.